MUTLU AKÜ

1945 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Mutlu Akü ve Malzemeleri Sanayii Anonim Şirketi ("Mutlu Akü"), 1955 yılında akü üretimi konusunda ilk adımlarını atmıştır.

Bugün yılda 6 milyon akü üretim kapasitesine sahip olan Mutlu Akü, teknolojik yatırımlarla donattığı 230 dönümlük arazide dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Otomotiv ve endüstriyel grupları için geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Mutlu Akü, Türkiye'nin dört bir yanındaki satış noktalarında müşterileriyle buluşmaktadır. Türkiye, Orta Doğu ve Doğu Avrupa'nın en büyük akü üreticilerinden biri olan Mutlu Akü; aynı zamanda 6 kıtada 80'den fazla ülkede Türkiye'yi başarıyla temsil etmektedir.

Mutlu Holding Anonim Şirketi bünyesinde yer alan Mutlu Akü, grubun ilk şirketidir. 1981 yılında, Mutlu Akü'nün plastik ürün tedariğini sağlamak amacıyla kurulan Mutlu Plastik ve Ambalaj Sanayii Anonim Şirketi de yine Mutlu Holding Anonim Şirketi'ne bağlı diğer bir grup şirketidir. Ayrıca, Mutlu Akü bünyesindeki atık akü geri kazanım tesisleri de Kütahya Gediz'de yer almaktadır.

2013 yılında enerji depolama ve otomotiv yedek parça alanında sektörünün lider firmalarından Metair Grup bünyesine katılan Mutlu Akü, bu hamlesiyle sektörel gücüne güç katmıştır.

Ürün tasarımı ve üretim teknolojilerinde uyguladığı yüksek kalite standartları sayesinde araç üreticilerinin tercihi olan Mutlu Akü, orijinal ekipman aküleriyle üreticilerin teknik ve üstün performans beklentilerini karşılayan güvenilir bir çözüm ortağıdır. Yaptığı ek yatırımlar ve kalite odaklı üretimi sayesinde yurt içi ve yurt dışı pazarlarda güçlü adımlarla ilerleyen Mutlu Akü, sektörün en çok tercih edilen markaları arasında yer almaktadır.

Whatshapp