BRIDGESTONE

1 Kasım 1988'de, dünya lastik pazarının lideri olan Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında eşit hisseli bir ortaklık kuruldu ve bu ortaklıkla Lassa şirketinin adı Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. Yeni fabrikanın temeli 1 Temmuz 1989'da atıldı ve 196.000 metrekarelik bir alana sahip üretim tesislerinde yeni teknolojilerle ilk seri üretim 1990 yılında başladı. Yeni fabrika, Brisa için ileri teknoloji ve donanımın ötesinde, yeni bir yönetim, üretim ve kalite anlayışının da bir simgesi oldu. 1997 yılında gerçekleştirilen radyalizasyon yatırımıyla birlikte Brisa'nın üretim tesisleri 260.000 metrekarelik kapalı alanı kapsadı. Brisa, Türkiye'nin lider, Avrupa'nın ise altıncı büyük lastik üreticisi konumundadır. Müşteri mutluluğunu esas alan Toplam Kalite Yönetimi (TKY) anlayışıyla Brisa, uluslararası alanda kabul gören birçok başarılı sonuca imza atmıştır ve iş mükemmeliği üzerine inşa etme hedefini sürdürmektedir.

Brisa, dünyanın en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahip olan tek şirkettir ve bu tesislerde 500'den fazla farklı tipte lastik üretilmektedir. Brisa, dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone'un teknolojisini kullanarak ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabetçi konumunu sürdürmek için sürekli olarak ürün yelpazesini genişletmektedir.

Brisa'nın dış satımı 150 milyon Amerikan Dolarını aşmaktadır ve Lassa markalı lastikleri 52 ülkede pazarlanmaktadır. Brisa ayrıca Bridgestone Avrupa Teşkilatı'nın siparişlerini üretip ihraç etmek için Brisa Bridgestone markasıyla da faaliyet göstermektedir. Türkiye genelinde 601 yetkili satış noktasıyla birlikte Brisa, yenileme pazarında lider konumdadır. 2008 yılı, Bridgestone ve Sabancı ortaklığının 20. yılı olması nedeniyle Brisa için ayrı bir önem taşımaktadır.

Whatshapp