LASSA

Lastik sektöründe 42. yılını kutlayan Türkiye'nin köklü ve öncü lastik markası Lassa, temellerini 1974 yılında atmıştır. Sabancı Holding ve ortakları tarafından kurulan Lassa, 1978 yılında üretime başlamış ve tam on yıl sonra Japon devi Bridgestone Corporation ile ortaklık kurarak Brisa adını almıştır. Günümüzde Türkiye'nin en büyük lastik üreticisi olan Brisa'nın araştırma geliştirme çalışmaları ve en son teknoloji kullanımı sayesinde Lassa lastikleri üretilmektedir.

Lassa lastikleri, dünyanın dört bir yanında tercih edilmektedir. Her geçen gün büyüyen Lassa, Türkiye'deki uzmanlığını ve deneyimini başta Avrupa olmak üzere tüm dünya ülkelerine sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Dünyanın en büyük lastik fabrikalarından biri olan 350.000 m2'lik Brisa'da üretilen Lassa, 50'den fazla ülkede yüzlerce satış noktasında kaliteli lastiklerini tüketicilerle buluşturmaktadır.

Lassa, yerel ve uluslararası pazarların talepleri doğrultusunda onaylanmış birçok ödül sahibi ürünler sunmaktadır. Ulusal Kalite Ödülü (1993) ve Avrupa Kalite Büyük Ödülü (1996) gibi prestijli ödülleri kazanan Lassa lastikleri, Türkiye'nin zorlu yol koşullarına uygunluğu ve dayanıklılığı ile öne çıkmaktadır. Alman tescil kurumu TÜV SÜD tarafından da onaylanan Lassa lastikleri, detaylı güvenlik testlerinden geçtikten sonra müşterilere sunulmaktadır.

Lassa'nın liderliğini sağlayan en önemli özelliklerinden biri müşterilere sunduğu mükemmel hizmettir. Kurumsal felsefesinde en iyi ürünü en iyi hizmetle birleştirmek öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Lassa, yaygın satış ve satış sonrası servisleriyle, 7 gün 24 saat müşterilere yardımcı olan Lassa Yol Yardımı ile en hızlı ve güvenilir marka olma iddiasını her zaman korumaktadır.

Lassa, üstün lastik teknolojisini yalnızca yollarda değil yarış parkurlarında da sergilemektedir. Türk mühendislerinin çalışmaları sonucunda İzmit'te özel olarak üretilen Lassa Yarış Lastikleri, 2005 yılından beri Türkiye'nin tüm yarışlarında kullanılmaktadır. Lassa Rally Team, Türkiye'deki yarışlarda elde ettiği şampiyonluklarla başarıdan başarıya koşmanın yanı sıra 2009 yılından beri ülkemizi Avrupa parkurlarında da temsil etmektedir. Yarış lastiklerinin geliştirilmesi sürecinde elde edilen bilgi birikimi, binek lastiklerin dayanıklılığının ve performansının artırılmasına katkı sağlamaktadır.

Whatshapp